Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před sto lety jedním měsícem a čtrnácti dny se zahajoval na trati Čejč-Ždánice provoz osobní dopravy. V sobotu 21. března jsme si přivezli z Ratíškovic prototypové šlapadlo druhé generace, abychom si užili jarní atmosféru na této krásné, jen nepravidelně traťovkou pojížděné a příslušnými orgány zrušené trati. I když se meteorologové předháněli ve špatných předpovědích tak nás nakonec u nakládací rampy přivítalo kromě rozespalého traktoristy taky sluníčko. Po nezbytných přípravách, naložení proviantu a technických prostředků potřebných ke zdolávání zrušených tratí jsme asi v 9 45 vyrazili směr Dražůvky. Až za oblíbený fotozářez se jelo bezvadně, ale úsek od zářezu po křížení se silnicí Kyjova-Brno nás vrátil do reality. MUVka celkem pravidelně projíždí úsek kousek za Dražůvky a až do Ždánic se podívá málokdy. Od přejezdu zase pár set metrový úsek pohoda vystřídaný stejně dlouhým zabahněným, zarostlým, ale při trošce snahy sjízdným úsekem. Do Dražůvek, které padly před necelým rokem jsem přijeli v dobré náladě a za občasného zájmu místních obyvatel.

Do Želetic jsme po příjemné rovince dorazili vcelku brzy a čekal nás jeden z nejhezčích úseků na trati lemovaný alejí a dvěma rybníky. Na stromech pořádně zapracovali bobři, ale stromy naštěstí nepadly na koleje. Na křížení se silnicí do Násedlovic jsme pořídili u hezky zachovalého zabezpečovacího zařízení další fotky a vyrazili do nekonečného stoupání směrem na Uhřice. Na zpáteční cestě jsme natočili asi dvacet minut videa do archívu a povedlo se i pár zajímavých záběrů. Sejdeme se u III. ročníku…….?

 

Náhledy fotografií ze složky II.ročník šlapadlojízdy do Ždánic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

III ročník

(Honza B., 13. 4. 2009 19:24)

Ahooj, mohu se prosím dozvědět více o této akci. Celý život je mým snem projet se na šlapadle. Příští rok bych se velice rád zúčastnil. Kdo ví víc, prosím mail blahnikj@seznam.cz

III. ročník

(Mira, 28. 3. 2009 0:33)

Zdárek Milane, díky za zápis naší akce. A za rok hurá do Ždánic!